O nás

Naše firma se zabezpečovací technice věnuje již 7 let a za tuto dobu máme spoustu realizovaných projektů a spokojených zákazníků.

Alarm není jen k hlídání objektů, umí i komfortní služby …

Žijeme ve světě, kde každý den se odehrává nějaká životní situace. Kdy dochází k radostem jakéhokoliv charakteru, ale také, jak je to bohužel na světě zařízené, jsou i životní situace, které si nechce nikdo připustit, že mohou nastat. Jednou z nich je i návštěva našeho domova nezvanými hosty. Kdo by o takovouto příhodu stál? Asi nikdo … Je to bohužel daň za dnešní dobu. Proto je třeba to, co máme, chránit… jakýmkoliv legálním způsobem. Někdo si pořídí psa, někdo dva a někdo si chce dům zabezpečit alarmem, který v dnešní době není již jen zařízením, které něco sleduje a v případě napadení objektu vyšle SOS, ale je zařízením, které umí mnoho užitečných služeb, které jsou v dnešních domácnostech dá se říct, běžné. Dnešní alarmy tedy jsou již plně komfortní zařízení, která umí řídit zalévání zahrady, topit, chladit, hlídat vozidlo, hlídat dění okolo bazénů, či otevírat garážová vrata.

Většinou si pořizujeme alarm proto, abychom ochránili svůj domov a jeho okolí a okamžitě zjistili dění v našem domě a kolem něj. Aby spolehlivě fungoval, musí jej namontovat profesionál. Samotný alarm, jak jsme zmínili, pouze ohlásí poplach. Vzniklý požár, unikající plyn, dobývající se zloděje nebo tekoucí vodu přitom musí někdo fyzicky uhasit či zastavit. I když jste zrovna v práci, na služební cestě nebo na dovolené. Zajímavou funkcí pro starší populaci – seniory je komunikace pomocí „tísňových funkcí“, kdy tato osoba je vybavena přívěskem, či náramkem a na pouhé stisknutí tlačítka okamžitě osoby, které jsou telefonními čísly přiřazeny k hlášení, mají u sebe informaci, která je zaslána jako SOS od postižené osoby, či osoby, která se nachází v tísni (nemoc, možné napadení domova, ohrožení na životě, …)

Veškeré informace, které se odehrávají ve střežených objektech, uživatelé získávají pomocí různých protokolů: SMS zprávou, GSM telefonním hovorem jakožto autorizovaný uživatel, nebo LAN daty. Dále všechny informace jsou ukládány na CLOUD serverech, kde v případě vážných problémů se dá dohledat, co se stalo a proč.

Ne každý si bohužel uvědomuje, že i ten nejkvalitnější alarm bez trvalého dohledu a možnosti vyslat profesionální zásah, se dá přirovnat ke stříkačce bez hasiče. Cena za trvalý dohled je přitom jen zlomkem ceny za samotný alarm. Jablotron Vám proto jako jediný na českém trhu nabízí CELKOVOU OCHRANU. Ta se skládá ze čtyř kroků vedoucích k vytvoření spolehlivého kruhu bezpečí kolem Vašeho domova: kvalitní alarm, montáž certifikovaným technikem, nepřetržitý dohled a zásah při poplachu. Nejvyšší stupně zabezpečení jsou dokonány výjezdem polici ČR se zásahem s bezpečnostní agenturou. Vždy si ale uživatel musí klást otázku – co chci hlídat a jakou hodnotu.

Kvalitní alarm jakéhokoliv výrobce vyžaduje také profesionální montáž a pro zajištění skutečného bezpečí se neobejde bez nepřetržitého dohledu a zásahu při poplachu. Za 96 Kč měsíčně získáváte v případě poruchy nebo selhání alarmu Jablotron v aktivním stavu pojistné krytí až do výše 2 mil. Kč, při splnění všech podmínek.

Jak je na začátku článku uvedeno - alarm není dnes již pouze k hlídání, umí spoustu komfortních funkcí, které dnešní domácnosti mohou využívat. A to se píše zatím rok 2016.

Richard NOCAR
Autorizovaný servis a montáž JABLOTRON